Warsztaty fotografii reporterskiej 22-24.06.2012 r.

[ stare wieści sprzed wielu, wielu lat... ]
Awatar użytkownika
MarekWaskiel
Administrator
Posty:629
Rejestracja:05 wrz 2010, 01:40
Imię:Marek
Nazwisko:Waśkiel
Lokalizacja:Białystok/Warszawa
Kontakt:
Warsztaty fotografii reporterskiej 22-24.06.2012 r.

Post autor: MarekWaskiel » 13 mar 2012, 10:39

Jedno zdjęcie może opowiedzieć więcej niż 1000 słów. Obraz przemawia do ludzi szybciej i skuteczniej. Jest językiem uniwersalnym zrozumiałym w różnych częściach świata i kulturach. Któż nie chciałby aby jego relacja z podróży wywołała zainteresowanie i podziw u widzów? A może chciałbyś aby ta relacja dotarła na łamy magazynów i czasopism?Naucz się opowiadać ciekawe historie za pomocą swoich zdjęć!

:: Jak to zrobić? : Jak odszukać fascynujący temat?

:: Co zrobić aby przygotować ciekawą fotograficzną opowieść? :: Jak skonstruować narrację, aby zainteresować widza swoim przekazem?

:: Jak zatrzymać w kadrze niepowtarzalny nastrój chwili i zarejestrować emocje? : Jakiego sprzętu i technik używać? Aparaty, obiektywy, kreatywne wykorzystanie lampy błyskowej.

:: Jak przygotować materiał do pokazania w redakcji czasopisma /wybór zdjęć, elementy pracy z programem Adobe Lightroom, jak zrobić fotokasty? :: Jak są prawne ograniczenia działalności fotoreportera?

Wyjaśnianiu tych i wielu innych zagadnień będą poświęcone 3 dniowe warsztaty fotografii reporterskiej w Supraślu.

Warsztaty fotografii reporterskiej

„Na styku kultur”

SUPRAŚL 22-24.06.2012 r.


Zapraszam do udziału w warsztatach fotografii reporterskiej „Na styku kultur”, dzięki którym będzie można poszerzyć swoja wiedzę teoretyczną oraz zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie fotografii reporterskiej. Podlasie to mozaika kultur i narodowości. Zostało wybrane na miejsce warsztatów z powodu nieprzebranego bogactwa tematów. Potrafi zafascynować i jest idealnym miejscem na przeżycie wspaniałej fotograficznej przygody. Mnie zauroczyło już dawno! Warto wybrać się właśnie tam, aby nauczyć się opowiadania ciekawych historii za pomocą aparatu fotograficznego. Poznasz ciekawych ludzi, zobaczysz miejsca, których istnienia się nawet się nie domyślałeś… ta okolica oczaruje Cię i zainspiruje. Potem odszukasz równie intrygujące sytuacje na swojej drodze.

Obrazek

Z warsztatów 2011 - fot. Grażyna Czuduk

W czasie 3 dni nie tylko odbędziemy podróż przez najciekawsze miejsca położone na pograniczy różnych światów. Zobaczymy kościoły, cerkwie, synagogi i meczety jednak przede wszystkim spotkamy wielu interesujących ludzi. Dzięki wykładom będzie można poznać zasady pracy przy planowaniu reportażu oraz sposoby jego praktycznej realizacji (wybór miejsca, ocena sytuacji, kontakty z ludźmi). Będzie można poznać sylwetki i sposób pracy kilku najlepszych fotografów reporterów oraz zobaczyć ich zdjęcia .
Największą jednak zaletą będzie możliwość fotografowania w niezwykłych miejscach i nieomal natychmiastowa ocena swoich dokonań. Jeden z wieczorów poświęcimy na naukę przygotowania fotokastów – multimedialnych prezentacji reporterskich.

Obrazek

Z warsztatów 2011 - fot. Matylda Sobolewska

Każdy dzień kończy się pokazami prac uczestników i ich omówieniem. Jednak w Supraślu nie skończymy naszego spotkania. Po kilku tygodniach ponownie spotkamy się tym razem w Warszawie aby dyskutować o zadaniach, które zostały w tym zrealizowane od naszego spotkania Supraślu. Wówczas w czasie naszej rozmowy wskażę mocne i słabe strony przygotowanych już samodzielnie fotoreportaży.

więcej:
http://www.waskiel.pl/reporterska.html

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości