Warsztaty: Lightroom i RAW 19-20 października 2013 r.

[ stare wieści sprzed wielu, wielu lat... ]
Awatar użytkownika
MarekWaskiel
Administrator
Posty:629
Rejestracja:05 wrz 2010, 01:40
Imię:Marek
Nazwisko:Waśkiel
Lokalizacja:Białystok/Warszawa
Kontakt:
Warsztaty: Lightroom i RAW 19-20 października 2013 r.

Post autor: MarekWaskiel » 03 wrz 2013, 15:15

Warsztaty: Lightroom i RAW
Potęga Cyfrowego Obrazu
/dla początkujących/


19-20 października 2013 r.
Warszawa, ul. Olbrachta 94
Cena 897zł*
*/Cena dla członków FKA - 787 zł/

Liczba miejsc: 12

Już dziś zarezerwuj sobie miejsce
wyślij formularz zgłoszeniowy
tu jest do pobrania:
http://www.waskiel.pl/kwestionariusz_LR_03_2013.doc

Często, po powrocie z sesji lub pleneru, przyglądasz się swoim zdjęciom i zauważasz, że nie są takie, jakimi je pamiętasz w chwili realizacji. Nie takie są kolory, światła, cienie, ostrość… Stanowczo wszystko jest niedobre! Odbitki zdjęć, wydruki są często są mdłe, pozbawione wyrazu. Czy można takim niekorzystnym przypadkom zaradzić?

Zacznijmy od początku. Wszystkie zdjęcia cyfrowe zapisane na kartach pamięci – nawet najwspanialszych aparatów są tylko półproduktami. Poprawne wykonanie zdjęcia i zapisanie go na karcie pamięci to jedynie połowa drogi ku dobremu kadrowi. Potem każde zdjęcie musi jeszcze zostać dopracowane w programach graficznych. Jeżeli zależy Ci na odpowiedniej prezentacji swoich prac musisz nauczyć się cyfrowej obróbki zdjęć, jakże ważnego elementu procesu fotograficznego! Podczas moich warsztatów „Lightroom i RAW” nauczę Cię jak prosto i skutecznie wykorzystać ten fantastyczny program do cyfrowej obróbki zdjęć i zarządzania Twoimi zbiorami fotografii.

Kiedy już poznasz na moich warsztatach Lightrooma na ogół Twoje zabiegi ograniczą się do kilku czynności zajmujących Ci góra 2-3 minuty, jednak już wówczas zdjęcia będą znacznie lepsze! Od razu to zauważysz! To prawda, że zdarzają się zdjęcia, których dobre przygotowanie zajmie nieco więcej czasu, ale nauczę Cię krok po kroku jak nadać tym zdjęciom nowy blask.

Lightroom jest zarówno programem do obróbki cyfrowych obrazów jak i systemem zarządzania bazami zdjęć. Został stworzony specjalnie dla cyfrowych fotografów. Jest modułowym narzędziem umożliwiającym kompletną pracę nad cyfrowym obrazem.

Od lat fotografuję zapisując zdjęcia w formacie RAW. Uznawany jest on za bardzo elastyczny i wydajny cyfrowy negatyw. Jednym z elementów pracy z plikami tego typu jest ich „wywołanie”, – ponieważ są czystym zapisem z matrycy. Obecnie do „wywoływania” plików cyfrowych oraz dalszej nad nimi pracy używam dwóch programów: Adobe Photoshop Lightroom oraz Adobe Photshop. Nauczę się jak właściwie naświetlać pliki RAW by potem w Lightroomie wykorzystać maksimum informacji, które kryją się w twoich kadrach. Zdziwisz się jak wiele można z nich uzyskać!

Nie będę Cię karmił teorią. Po to by uzyskiwać natychmiastowe rezultaty na moich dwudniowych warsztatach wspólnie w sposób praktyczny przećwiczymy mój system zarządzania cyfrowym zdjęciem: od jego wykonania w RAW, importu do LR poprzez wywołanie i obróbkę w Lightroom po publikację w Internecie lub wydruk wykonany na domowej drukarce. Drugiego dnia sam (oczywiście pod moim czujnym okiem) będziesz wywoływać i obrabiać swoje zdjęcia tak, aby nauczyć się kolejnych kroków niezbędnych do uzyskania właściwych efektów.

W sposób praktyczny przejdziemy przez kolejne kroki min.:

:: fotografowanie / właściwa ekspozycja dla RAW,
:: RAW czy JPEG? Co wybrać?
:: praca nad kadrem podczas fotografowania,
:: import, eksport zarządzanie bazami zdjęć, co to jest DNG?
:: wywołanie RAW,
:: edytowanie i korekcja obrazu,
:: właściwy balans bieli i tonacja
:: zarządzanie kolorem,
:: wyostrzanie i odszumianie,
:: korekcja obiektywów i perspektywy
:: tworzenie presetów (własnych szablonów)
:: eksportowanie zdjęć do JPEG, PSD i TIFF
:: współpraca Ligtrooma z Photoshop-em,
:: współpraca z labem – jak przygotować odbitki?
:: przygotowanie prezentacji, książki,

Dwa dni warsztatów staną się spotkaniem z mnóstwem praktyki i skutecznych podpowiedzi opartych na moim wieloletnim doświadczeniu. Skoncentrujemy się wyłącznie na sprawach najbardziej istotnych i dzięki temu po warsztatach „ Lightroom i RAW, Potęga cyfrowego obrazu” będziesz mógł szybko i skutecznie wpływać na swoje obrazy. Efekty będą natychmiast widoczne!

Jak będziemy pracować?

Warsztaty będą się odbywać na własnym sprzęcie uczestników, proszę zabrać ze sobą laptopa z zainstalowanym programem Lightroom 5. Może to być 30 dniowa wersja Trial (wersja próbna - proszę pamiętać, że wygasa po 30 dniach, zatem nie należy jej instalować nazbyt wcześnie), która jest bezpłatnie do pobrania ze strony:
https://www.adobe.com/cfusion/tdrc/inde ... _lightroom

UWAGA! Będziemy na zajęciach pracować na wersji angielskiej (nie ma wersji polskiej). Warsztaty będą trwać 2 dni (sobota i niedziela) - w sumie ok 12 godzin zajęć.

W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe (bezpłatne) oraz godzinna przerwa na lunch (lunch we własnym zakresie). Ewentualne nocleg oraz dodatkowe wyżywienie uczestników są także w gestii uczestników i nie wchodzą w cenę warsztatów.

Już dziś zarezerwuj sobie miejsce
Wyślij formularz zgłoszeniowy
tu jest do pobrania:
http://www.waskiel.pl/kwestionariusz_LR_03_2013.doc

Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz maila:marek.waskiel@gmail.com
lub zadzwoń tel. kom. +48 601 148 599

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość