Kurs fotografii dla średniozaawansowanych

[ stare wieści sprzed wielu, wielu lat... ]
Awatar użytkownika
MarekWaskiel
Administrator
Imię: Marek
Nazwisko: Waśkiel
Kontakt:

Post autor: MarekWaskiel » 09 sty 2015, 19:58

Trwają zapisy do GRUPY Z ZAJĘCIAMI WE CZWARTEK
„W kierunku dobrych zdjęć”
KURS FOTOGRAFII
DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH
Tylko dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej!

EDYCJA WIOSNA 2015
GRUPA / Czwartek
9 kwietnia – 18 czerwca 2015 r.

Liczba miejsc w grupie: 10
Miejsce: Warszawa ul. Stawki 14
formularz zgłoszenia:
http://waskiel.pl/kwestionariusz_ZA_CZ_04_06.doc

Kiedy pojawiają się wątpliwości…

Od pewnego czasu fotografujesz lustrzanką. Ukończyłeś podstawowy kurs fotografii (czasami nawet nie jeden). Orientujesz się jak ogólnie zbudowany jest aparat i wiesz, co to jest czas ekspozycji, posługujesz się przesłoną, wybierasz ISO i potrafisz stosować jeden z trybów PSA. Czytasz książki i prasę fotograficzną, przeglądasz portale o fotografii. Jednak czujesz nieustannie, że czegoś w Twoich zdjęciach brakuje… czujesz, że możesz uzyskać więcej. Tylko nadal nie wiesz, w jaki konkretny sposób?
Dostaję wiele maili, w których czytam:
„Fotografuję od dawna. Kiedyś lustrzanką analogową, teraz lustrzanką cyfrową. Ukończyłem kurs fotografii i teraz czytam sporo książek i poradników o tym jak robić dobre zdjęcia. Jednak czegoś nieustannie brakuje w moich zdjęciach? Bardzo chciałbym robić dobre zdjęcia, ale ze swoich ciągle nie jestem zadowolony! Czy jest na to jakaś recepta?”
„Mam za sobą kilka kursów fotografii. Obsługa lustrzanki nie stanowi już dla mnie większego problemu. Nie potrafię jednak ułożyć ciekawego kadru. Wszystko, co widzę w rzeczywistości jest zupełnie inne niż na moich zdjęciach”.
„Fotografuję „od zawsze”, niedawno jednak przesiadłem się na cyfrówkę. Jednak zamiast radości mam z nią same kłopoty. Tak wiele w niej przycisków i ma tak różne możliwości. Czasami mam wrażenie, że ten nowy sprzęt przeszkadza mi w fotografowaniu. Jak temu zaradzić?”.

Co zrobić, aby Twoje zdjęcia stały się jeszcze lepsze?

Dobre zdjęcie tak pod względem przekazu jak i technicznym to takie, jakie chciałeś osiągnąć. Przy małym stanie wiedzy o fotografii zadowalać będzie każde kolorowe ujęcie, przy bardziej rozległym z większości zdjęć jest się niezadowolonym. Z chwilą, kiedy wiedza o fotografii staje się bardziej obszerna zaczyna zauważać się błędy i rozpoczyna się wędrówkę w kierunku innych ujęć, chcąc wyeliminować to, co się w nich nam nie podoba.
Szybkie i bolesne zderzenie z rzeczywistością następuje z reguły wówczas, kiedy zdjęcia fotoamatora zaczyna oceniać ktoś z bardziej rozległa wiedzą fotograficzną. Ta osoba szybko zauważy niedoskonałości i niedociągnięcia, które nie powinni pojawić się na dobrym zdjęciu. Jeżeli zechce o tych wadach opowiedzieć – ma się wielkie szczęście. Oszczędzamy czas i możemy szybciej osiągać zamierzone efekty.
W poszukiwaniu własnego stylu

Aby rozwiązać większość Twoich problemów przygotowałem program nowego kursu ” W kierunku dobrych zdjęć”. Nazwałem go kursem dla średniozaawansowanych, ponieważ zakładam, że masz już solidne podstawy. W czasie 10 tygodni uporządkuję Twoją wiedzę, wyjaśnię przyczyny Twoich problemów oraz dam Ci wiele nowych impulsów do tworzenia autorskich, ciekawych kadrów. Mój kurs mobilizuje do pracy, konfrontuje z pomysłami innych osób i stymuluje wyobraźnię. Z pewnością uzupełnię Twoją wiedzę techniczną, podpowiem wiele sposobów na nowe kadry oraz nauczę Cię solidnych podstaw programu Lightroom, dzięki czemu będziesz mógł świadomie korzystać z obróbki Twoich zdjęć w cyfrowej ciemni. Co tydzień otrzymasz temat fotograficznej pracy domowej do wykonania – a jej efekty podsumujemy na kolejnych zajęciach. Na drugich zajęciach zgłosisz swój projekt, nad którym będziesz pracować podczas kursowego cyklu. Co dwa tygodnie będziemy rozmawiali o postępach w jego realizacji. A po zakończeniu kursu zademonstrujesz jego finalny efekt.
Jest to kurs, o programie zróżnicowanym i atrakcyjnym, ale równocześnie wymagającym od Ciebie wytrwałości i zaangażowania. Jest to cykl kilkunastu spotkań w czasie 10 tygodni. W jego skład wchodzą wykłady, ćwiczenia i plenery warsztatowe oraz prace domowe uczestników. W czasie kursu wybierzemy się na wspólny weekendowy plener. Spotkania będą trwały po 2, 5 godziny od 19 do 21.30. Planuję 10 takich spotkań. Czas zostanie wykorzystany na wykład na określony w programie temat połączone z praktycznymi ćwiczeniami związane z tematem oraz rozmowę o Twoich zdjęciach.

:: Jaki zatem jest kurs?
Ciekawy i skuteczny: zajęcia wykładowe i ćwiczenia odbywają się raz w tygodniu późnym wieczorem od 19.00 do 21.30 (cały kurs trwa 10 tygodni), dodatkowo mamy 3 dni plenerowe. Co tydzień otrzymasz do wykonania fotograficzną pracę domową. Przekonasz się, że fotografia wciąga!
Czym będziemy się zajmowali? Oto niektóre tematy:
:: Kreatywna ekspozycja bez tajemnic ,
:: Kompozycja fotograficzna – zawsze jasna opowieść,
:: Zewnętrza lampa błyskowa – przyjazne światło
(lampa pojedyncza i jak zbudować system),
:: Lightroom – zadbaj o swoje kadry – praktyczne warsztaty 4 godziny
:: Ludzie – fotografujemy w domu, na ulicy i przestajemy się ich bać.
:: Makro – zdobywamy Makrokosmos … w dodatku za grosze
:: Obiektywy – efektywne i efektowne zarządzenie perspektywą.
:: HDR – jak pogodzić światło z cieniem.
:: Krajobraz – opowiadaj emocjami.
:: Fotokasty, prezentacje, wystawa – zadbaj o efektowny finał swojej pracy.
:: Zdjęcia nocne i w trudnych warunkach oświetleniowych

:: Dla kogo?
Dla fotoamatorów posiadających solidną wiedzę, chcących ją uporządkować i poszukujących własnego stylu. W 10 osobowej grupie są osoby w wieku od dwudziestu kilku do pięćdziesięciu kilku lat, które łączy pasja fotografowania. Uwaga kurs jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich!

:: Ile kosztuje kurs:
1200 zł – wystawiane są rachunki na wszystkie wpłaty. Płatność następuje w dwóch ratach (rabat dla członków mojego Fotograficznego Klubu Absolwentów)

:: Miejsce?
Warszawa, ul. Stawki
spotykamy się raz w tygodniu przez 10 tygodni oraz na plenerach.
Nie trać czasu, kurs od lat cieszy się dużą popularnością i wolnych miejsc na nim szybko ubywa. Wyślij formularz zgłoszeniowy albo zadzwoń, jeżeli masz dodatkowe pytania.

Opiekun i wykładowca: MAREK WAŚKIEL
– fotografik i dziennikarz, podróżnik pracujący m.in. dla magazynów National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Twój Urlop,
tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, DZIENNIK. Autor albumów fotograficznych, przewodników turystycznych, miłośnik dawnych Kresów
Rzeczypospolitej. Był fotoedytorem w miesięczniku PODRÓŻE i zastępcą red. naczelnego miesięcznika Poznaj Świat obecnie jest red. naczelnym
miesięcznika FotoGeA.com

ODPOWIEDZ