Strona 1 z 1

Warsztaty >Cyfrowa obróbka zdjęć, czyli współczesna ciemn

: 21 mar 2009, 20:03
autor: MarekWaskiel
:: Warsztaty fotograficzne ::

"Cyfrowa obróbka zdjęć,
czyli współczesna ciemnia"
17, 18, 19 kwietnia 2009 r.
Warszawa


:: Liczba miejsc na warsztatach: 15
:: Termin zgłoszeń upływa 13 kwietnia2009 r.


Wykonanie zdjęcia w plenerze lub w studio to jeden z fragmentów pracy fotografa. Niegdyś z naświetlonej filmowej klatki w bardzo długim i żmudnym procesie powstawała odbitka. Należało zaszyć się na kilka godzin w ciemni aby poprzez chemiczne kąpiele oraz maskowanie i retusz uzyskać zamierzony efekt.

Podobnie jest obecnie w czasach fotografii cyfrowej. Zrobienie poprawnie skomponowanego i naświetlonego zdjęcia to zaledwie fragment drogi. Potem z reguły potrzeba kilku lub kilkudziesięciu minut aby w czasie komputerowej obróbki nadać zdjęciu bardzo dobry wygląd. Jednak wymaga to wcześniejszego opanowania narzędzi jakimi dysponują współczesne programy graficzne.

Temu właśnie będą służyły warsztaty "Cyfrowa obróbka zdjęć, czyli współczesna ciemnia". W ich czasie będzie można poznać różnicę pomiędzy używanymi formatami plików cyfrowych (JPG, TIFF, RAW) i ich przydatność dla fotografa. Potem w sposób praktyczny uczestnicy warsztatów przebędą drogę obróbki konkretnych zdjęć (pejzażu, portretu, martwej natury) m.in. kadrowania, dokonywania korekcji za pomocą krzywych, kompensowania błędów ekspozycji, pracy z warstwami, kanałami, kolorami oraz wyostrzania zdjęć. Nauczą się także konwersji zdjęć barwnych na tryb czarno-biały oraz elementów retuszowania fotografii.

Na początku warsztatów zostaną skalibrowane prywatne monitory uczestników, tak aby uniknąć nieporozumień i dyskusji ... o innych kolorach.

Uczestnicy w czasie warsztatów używają własnych komputerów wraz z monitorami oraz trialowego oprogramowania Photoshop CS 3.

Cena warsztatów wraz z kalibracją monitora

cyfowa ciemnia

: 10 sty 2010, 18:01
autor: marita
Rozumiem, że przychodzimy z laptopami
Na ogół korzystam ze stacjonarnego. czy możliwa jest również kalibracja monitora LCD do komputera stacjonarnego?
No i jaka jest cena warsztatów, bo mi się nie wyświetla.

pozdr.
marita małgosia

Re: cyfowa ciemnia

: 10 sty 2010, 19:01
autor: MarekWaskiel


Witam Małgosiu,
to ogłoszenie z zeszłego roku. Termin tegorocznych będzie podany wkrótce. Ale na warsztaty przychodzi się ze swoim sprzętem. Bez względu czy laptop czy stacjonarny.
Pozdrawiam
Marek
_________________
http://www.waskiel.pl

: 11 sty 2010, 14:01
autor: marita
Właśnie zauważyłam, że to ubiegły rok. No, cóż lata lecą.
Ale mam sugestię:czy nie można by było oddzielić imprez latami.
Otwierając główny wątek patrzyłam na datę ostatniego wpisu.
No i mało brakowało, a zgłosiłabym się na warsztaty fotografii reportażowej. Przytomnie spojrzałam na datę i oszczędziłam ci wyjaśnień.

pozdrawiam
Małgosia

: 11 sty 2010, 16:01
autor: MarekWaskiel
Masz rację, przeniosłem do archiwum.
Pozdrawiam
Marek
_________________
http://www.waskiel.pl