Plener w Mongolii (plany na 2010)

[ stare wieści sprzed wielu, wielu lat... ]

Plener w Mongolii (plany na 2010)

Postprzez askrzyns » 30 Mar 2009, 15:03

Moi Drodzy,

w trakcie sławetnego pleneru w Klonowie padła propozycja, żebym zorganizowała dla nas w przyszłym roku plener w Mongolii Smile

Co oczywiście z dziką chęcią uczynię...

ale potrzebuję trochę informacji od Was, żeby przemyśleć sprawę Smile

W obecnej chwili najbardziej interesuje mnie ile osób byłoby wstępnie zainteresowanych - proszę o informację mailem, na forum jakkolwiek, żebym mogła się zorientowac w skali...

Od razu odpowiem na pierwsze pytania, które się pewnie pojawią:

1. KOSZT - orientacyjnie 4-5 tys PLN (uzależniony od ceny biletów lotniczych). Najtańsze bilety trzeba by rezerwować pod koniec tego roku.

2. TERMIN - proponowany przeze mnie termin to koniec lipca-sierpień lub sierpień wtedy jest optymalna pogoda i można się załapać gdzieś na prowincji na mongolskie święto nadaam

3. CZAS TRWANIA - optymalnie 3 tygodnie

Opowiem więcej na najbliższym spotkaniu klubowym, ale dobrze byłoby,. żebyście zaczęli zgłaszać kto jest wstępnie zainteresowany już teraz. JAK NAJSZYBCIEJ!

Jeśli ktoś ma jakies pytania to chętnie na nie odpowiem.

Pozdrawiam, całuję i takie tam różne Wink
Ania Waś-Skrzyńska.
askrzyns

Postprzez Kasia Staniszewska » 31 Mar 2009, 10:03

Aniu - super, że podjęłaś temat!
Ja chcę jechać! (niezależnie od tego czy pojadę w tym roku).
buźka - Kasia
Awatar użytkownika
Kasia Staniszewska

Obrazki: 0

Postprzez askrzyns » 31 Mar 2009, 11:03

to super!!! bardzo się cieszę Smile
jak na razie są 2 osoby chętne plus ja plus rozumiem, że Marek, od którego wyszła propozycja Wink
askrzyns

Postprzez askrzyns » 01 Kwi 2009, 15:04

Smile Smile Smile
askrzyns

Postprzez TheFish » 15 Kwi 2009, 16:04

Aniu - i ja bardzo chętnie się piszę!!! Juź zaczynam odkładać kasę.
Sciskam i do zobaczenia 23 kwietnia
Ania R.
TheFish

Postprzez askrzyns » 21 Kwi 2009, 23:04

Cześć Aniu! To super, że się zdecydowałaś Smile
askrzyns

Postprzez askrzyns » 21 Kwi 2009, 23:04

Postaram się po trochu opisywać co może nas czekać w Mongolii i jak się do tego przygotować....

Na razie na początek jak tam się dostać i jak poruszać się po Mongolii. A więc będziemy lecieli samolotami Smile Najpierw z Warszawy do Moskwy (LOTem lub Aeroflotem) a póżniej po około 4 godzinnym oczekiwaniu na lotnisku Szeremietievo II polecimy do Ulaanbataar (Aeroflotem). W UB bedziemy około 6 rano. Lotnisko jest położone około 20 km od centrum miasta. Zakładam, że do centrum, gdzie położony jest hostel pojedziemy busem lub busami (zależy ile osób sie zdecyduje na wyjazd). W hostelu pokoje są wieloosobowe, łóżka piętrowe - na wyrażne życzenie może zostać załatwiony pokój dwuosobowy lub jedynka (za dopłatą oczywiście:)). Hostel jest prowadzony przez moich przyjaciół - mongolską rodzinę pochodzącą z południowej Gobi. Więcej informacji na ich temat na stronie : http://www.goldengobi.com/

W UB będziemy 1 lub 2 dni to do ustalenia. Póżniej wyruszamy na prowincję wynajętymi UAZami. Na prowincji będziemy mogli przemieszczać się nie tylko samochodami, ale również konno Smile no i będzie można pojeździć na wielbłądach...

Gdzie pojedziemy to jeszcze do ustalenia. Nie byłam tylko w zachodniej Mongolii (ale będę w tym roku Smile) i w północno-wschodniej części, która ponoć jest słabo zaludniona i mało interesująca.

O tym gdzie możemy pojechać napiszę póżniej, ale gdyby ktoś był zainteresowany to odsyłam do strony http://www.ulanbator.polemb.net/index.php?document=28
Szczegółowe informacje znajdziecie również w polskim przewodniku Mongolia autorstwa Maćka Głabusia wydanym przez Wydawnictwo Akademckie Dialog w 2008 roku.
askrzyns

Postprzez askrzyns » 22 Kwi 2009, 01:04

Co trzeba załatwić przed wyjazdem...

1. kupić bilety lotnicze (tak jak pisałam najlepiej już pod koniec tego roku)
2. zaszczepić się - szczepienia nie są wymagane przy wjeździe, ale szczerze polecam zaszczepienie się na żółtaczkę typu A i B, tężec i dur brzuszny. Piszę o tym już teraz, bo te szczepienia trzeba sobie rozłożyć w czasie (nie są tanie i można się nienajlepiej po nich czuć więc lepiej to zrobić wcześniej a nie w ostatniej chwili)
3. ubezpieczyć się (to pewnie już ja załatwię Smile)
4. zdobyć wizę mongolską (to też ja zrobię Smile) Potrzebny będzie wypęlniony wniosek wraz ze zdjęciem, paszport i 47 dolarów. Wizy są ważne 3 miesiące więc można je wyrobić około miesiąca przed wyjazdem.
5. wiza rosyjska - jak na razie wiza tranzytowa w przypadku przesiadki na lotnisku w Moskwie nie jest potrzebna, ale kto wie co będzie w 2010 roku Wink

[/list]
askrzyns

Postprzez askrzyns » 11 Lis 2009, 04:11

Postanowiłam Wam trochę opowiedzieć o Mongolii (może i parę fotek pokazaćWink) na Klubowym Spotkaniu Wyjazdowym w Klonowie...

w końcu tam to się wszystko zaczęło...
askrzyns

Następna

Wróć do Archiwum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość