Zaproszenie na 3 doroczną Wystawę Klubu Absolwentów

[ stare wieści sprzed wielu, wielu lat... ]
Awatar użytkownika
MarekWaskiel
Administrator
Imię:Marek
Nazwisko:Waśkiel
Kontakt:
Zaproszenie na 3 doroczną Wystawę Klubu Absolwentów

Post autor: MarekWaskiel » 19 sty 2011, 11:11

Doroczna Wystawa Klubu Absolwentów
Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy Podróże z fotografią 2010. Jest to trzecia Doroczna Wystawa Fotograficznego Klubu Absolwentów.

Podróże z fotografią 2010. 3 Doroczna Wystawa Klubu Absolwentów
Warszawskie Centrum EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, 1 piętro
Wernisaż: 25 stycznia, wtorek godzina 19.00 wstęp wolny.

Obrazek

Zdjęcia pokazywane na wystawie to plon wędrówek klubowiczów w roku 2010. Większość fotografii powstała podczas indywidualnych wypraw. Prezentowanych jest 79 zdjęć 18 autorek i autorów wykonanych w różnych zakątkach świata: w Europie, Azji, obu Amerykach i Afryce. Opowiadają one o ciekawych miejscach i spotkanych tam ludziach. Są migawkami, impresjami, wspomnieniami. Mówią o tym co zafascynowało ich autorów, zatrzymało, zwróciło szczególną uwagę. Jednak te zdjęcia nie są kompletnymi fotoreportażami, dokumentalnymi relacjami. Nie ma tu krwi, właściwie nieobecna jest polityka. Przedstawiany trochę inny obraz rzeczywistości – bardzo osobiste widzenie świata. Świata pełnego kolorów, nieustannie kuszącego, zachęcającego do tego, by ciągle odkrywać go na nowo i opowiadać o nim obrazami na niezliczoną ilość sposobów.

Wystawa czynna do 15.03. 2011 r.
Opiekun Klubu: Marek Waśkiel - fotografik i dziennikarz, podróżnik pracujący m.in. dla magazynów National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Twój Urlop, tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, DZIENNIK. Autor albumów fotograficznych, przewodników turystycznych, miłośnik dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Był fotoedytorem w miesięczniku PODRÓŻE i zastępcą red. naczelnego miesięcznika Poznaj Świat obecnie jest red. naczelnym miesięcznika FotoGeA.com

FOTOGRAFICZNY KLUB ABSOLWENTÓW to grupa osób, które ukończyła warsztaty i kursy fotografii prowadzone przez Marka Waśkiela. Grupa – jak się fachowo mówi – nieformalna, co oznacza, że nie ma statutu, prezesa, zarządu, ani żadnych ważnych komisji. Działa spontanicznie i społecznie. Liczy ponad 30 osób – przedstawicieli bardzo różnych zawodów i amatorów fotografii. Co pewien czas spotyka się, by rozmawiać o fotografii, wspólnie oglądać zdjęcia, filmy i wystawy. Klub ma swoje internetowe forum dyskusyjne http://www.forum.waskiel.pl Tam można znaleźć informacje o terminach najbliższych spotkań, warsztatów i plenerów. Coraz bogatszy jest też dział dotyczący samej fotografii – jej historii, nowych technik, praktycznych porad.

Oprócz fotografii klubowiczów łączy także zamiłowanie do podróżowania. Pociąga ich poznawanie nowych kultur, ludzi i miejsc. Wyjeżdżają zatem razem na plenery.Odwiedzili m.in. Drohiczyn, Wzgórza Dylewskie, Suwalszczyznę, Bieszczady, Roztocze Kapadocję w Turcji, Ukraińskie Karpaty i Lwów, Tunezję i Rumunię. Plonem tych podróży były wspólne wystawy: Kapadocja 2009, Macedonia, Tunezja 2010, Wzgórza Dylewskie oraz Ukraińskie Bezdroża.

http://www.forum.waskiel.pl

Zobacz galerię zdjęć z poprzedniej wystawy z roku 2010:
http://www.waskiel.pl/doroczna-wystawa- ... entow.html

Awatar użytkownika
Agia
Kontakt:

Re: Zaproszenie na 3 doroczną Wystawę Klubu Absolwentów

Post autor: Agia » 27 sty 2011, 10:32

Kolejna Doroczna Wystawa Klubu Absolwentów za nami. Nie brałam w niej udziału, ale byłam częściowo zaangażowana w jej organizację.
Dlatego uważam, że duże słowa uznania należą się dziewczynom, które trud przygotowania wzięły na swoje barki.

Agata, Ewa i Paulina brawo!. Dziękuję za Wasze zorganizowanie i pomysły. Mini wizytówki z krótką notką przy zdjęciach - super pomysł, który mam nadzieję będziemy powielać przy kolejnych wystawach. Również duże podziękowanie dla ekipy, która była przy oprawianiu i wieszaniu zdjęć. Zrobiliście to w ekspresowym tempie!
Gratulacje :)

female1082
Kontakt:

Post autor: female1082 » 29 sty 2011, 22:47

Witajcie,
bardzo ciekawa ta nasza wystawa wyszła :) Dziewczyny wspaniale się spisały, rzeczywiście, a samo środowe przygotowanie przedwystawowe było bardzo przyjemne - aż normalnie siniaki pojawiły się na kolanach od oprawiania i podpisywania każdego ze zdjęć ;)
Mam przy okazji pytanie - czy będzie gdzieś można zobaczyć w necie zdjęcia z wernisażu? Kilka osób pojawiło się z aparatami - jakaś galeria może by powstała? Ciekawa jestem zwłaszcza zdjęcia grupowego, kiedy błyskały liczne flesze a my nim oświetleni i oślepieni nie wiedzieliśmy w który obiektyw patrzeć :)
Wielkie dzięki jeszcze raz, pozdrawiam wszystkich ciepło
Dorota

grzegorzrudas
Imię:Grzegorz
Nazwisko:Rudaś
Kontakt:

Post autor: grzegorzrudas » 14 lut 2011, 22:57

Z organizacją wystawy nie miałem niestety nic wspólnego ale mam nadzieje że może przy nastepnej . . .
Byłem, zobaczyłem wieloma fotofrafiami się zachwyciłem i miło je wspominam, gratuluję autorom i organizatorom.
Pozdrawiam
Grześ
grzegorz rudas

ODPOWIEDZ