V edycja obiektywnie śląskie

[ Tu jest regulamin konkursu i dyskusja o konkursie]

Moderator: mwierzbi

Aleksandra_K
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2013, 10:24
Imię: Aleksandra
Nazwisko: Ka
Kontakt:

V edycja obiektywnie śląskie

Post autor: Aleksandra_K » 04 lip 2014, 14:19

1 lipca rozpoczęła się V Jubileuszowa edycja konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku „obiektywnie śląskie”.
Celem konkursu jest zaprezentowanie w obiektywie, w ciekawy i oryginalny sposób, śląskiej kultury, tradycji, różnorodności wartości, a także tego, co dopiero powstaje i inspiruje mieszkańców województwa.
Tematem tegorocznej edycji jest hasło: „bo śląskie, to…”. Hasło w formie otwartej, które uczestnicy będą mogli dookreślić tematycznie swoimi pracami w formie:
Fotoreportażu: składającego się z od 3-7 zdjęć, lub/i Fotokastu (nowość tegorocznej edycji) oraz Filmu: maks. 2 minutowego.
Najlepsze prace V edycji zostaną wybrane przez jurorów konkurs:
Lecha Majewskiego (reżysera filmowego i teatralnego, pisarza, poetę i malarza), Adama Sikorę (operatora filmowego, reżysera, fotografa, malarza), Jacka Joostberensa (grafika, dr hab. sztuki, adiunkta w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej) oraz po raz pierwszy przez Antoniego Cygana (rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach).
Tradycyjnie zostanie przyznana również nagroda publiczności, którą otrzyma fotoreportaż, fotokast lub film z najwyższą liczbą „kliknięć”. Głosowanie będzie odbywać się na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl, gdzie znajdują się wszystkie prace konkursowe, również te nagrodzone z ubiegłych edycji.
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: nagrody pieniężne o wartości 2000 PLN, pobyty w leśniczówkach ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, nagroda rzeczowa od Silesia City Center o wartości 1000 PLN, turbo golf w Kopalni Guido, statyw firmy Manfrotto, 3 roczne prenumeraty miesięcznika Digital Camera Polska, obramowane prace dla finalistów konkursu od firmy Fotonet oraz szereg nagród rzeczowych.
Prace można nadsyłać do 15.09.2014 r., a finał, będący jednocześnie wernisażem konkursu, odbędzie się 19.10.2014 r. na Placu Tropikalnym w Silesia City Center.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość