Mirosław Lubarski

[czyli co fotografują, czym się zajmują i co lubią członkowie FKA]

Mirosław Lubarski

Postprzez MarekWaskiel » 05 Sty 2017, 10:55

Image

Od dzieciństwa marzyłem o podróżach, natchniony lekturami Fiedlera, Szklarskiego i Centkiewiczów studiowałem geografię, a po jej ukończeniu miałem paroletni epizod pracy na UMCS w Lublinie. Wówczas wierzyłem, że kariera naukowca pomoże mi zobaczyć wiele zakątków świata. Dość szybko rozstałem się z uczelnią. Przeszedłem transformację zawodową równoległą do zmian ustrojowo-społecznych w naszym kraju. Od niemal 2 dekad pracuję w Grupie Polskie Składy Budowlane i, mniej więcej, od tego czasu udaje mi się realizować swoje pasję. Są nimi podróże i fotografia reporterska.

Odwiedziłem kilkadziesiąt krajów w Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach. W zależności od tematyki wyjazdu dokumentuję – głównie przyrodę i krajobrazy ale także architekturę, sztukę, mieszkańców, wydarzenia – festiwale, życie codzienne. Część wolnego czasu w kraju także poświęcam fotografii. Pewną tradycją jest publikowanie moich zdjęć w wydawnictwach firmy np. autorskich kalendarzy z podróży, które otrzymują pracownicy naszej organizacji, dostawcy i klienci.

Pierwszy aparat kupiłem, gdy byłem w liceum, w czasie studiów poznałem tajniki ciemni i uczyłem się wykorzystywania obiektywów z różnymi ogniskowymi. Po tym nastąpiły długie lata przerwy w rozwijaniu umiejętności fotografowania. Jesienią 2012 ukończyłem kurs podstawowy a potem wiosną 2013 kurs dla średniozaawansowanych u Marka Waśkiela. I dopiero od tego momentu zaczęło się moje bardziej świadome rysowanie światłem dzięki wykorzystywaniu zdobytej wiedzy, w miarę regularnej praktyki i sprzętu, z którym pracuję...

Załączone fotografie pochodzą z wyjazdów na Madagaskar, do Norwegii, Algierii, Meksyku i Bhutanu, które odbyłem w ciągu ostatnich lat. Używam Canona EOS 5D i różnych obiektywów.

Image
Aleja Baobabów w aurze zachodzącego słońca - jedna z największych atrakcji turystycznych zachodniego Madagaskaru.

Image
Bhutan -dziedziniec i mieszkaniec dzongu - typowego w tym królestwie kalsztoru-twierdzy.

Image
Geometria piachu - popołudnie wśród saharyjskich diun.

Image
Jesień w Bieszczadach.

Image
Indygo to charakterystyczny kolor odświętnych strojów tuareskich kobiet.

Image
Klasztor Tygrysie Gniazdo - jeden z najważniejszych obiektów pielgrzymkowych i turystycznych w Bhutanie.

Image
Sucha burza w centrum Madagaskaru - spektakl nocnych błyskawic trwał około 20 minut. Deszcz nie spadł.

Image
Sylwester w Meksyku - uliczny handel balonikami i słodyczami to typowy obraz każdego miasteczka w okresie świątecznym.

Image
Zorza, łódź, drewno - zimowa noc nad norweskim fiordem.

Image
Zachód słońca i wschód księżyca nad Saharą.

Image
W samo południe, w styczniu - skuta lodem zatoka w północnej Norwegii.

Image
Tancerze podczas buddyjskich świąt w Bhutanie ( Tsechu) symbolizują demoniczne duchy.

Image
Wędrówka gwiazd nad saharyjskim płaskowyżem Tadrart ( SE Algiria).

Image
Tuareg i barchan w świetle zachodzącego słońca.

Image
Tuaregowie - lud centralej Sahary - tańce podczas corocznego święta Sabeiba.
Awatar użytkownika
MarekWaskiel
Administrator

Obrazki: 11
Miejscowość: Białystok/Warszawa

Wróć do PORTFOLIO

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość