Konkurs Fotograficzny: Leica Street Photo – Moment jest jede

[ Wystawy, Ciekawe wydarzenia, Książki ]

Konkurs Fotograficzny: Leica Street Photo – Moment jest jede

Postprzez MarekWaskiel » 19 Lip 2011, 08:02

Galeria Leica Gallery Warszawa pokazywała fotografie między innymi Tomasza Tomaszewskiego, Wojtka Wieteskę, Bogdana Dziworskiego, czy Mikołaja Grynberga. Teraz chce dać młodym i zdolnym talentom fotograficznym, wyjątkową możliwość pokazania swoich fotografii. Galeria otwiera się dla wszystkich, dla których pasją jest fotografowanie, chcemy inspirować do „ćwiczeń z patrzenia” i przygód z aparatem.


Organizatorzy konkursu czekają na fotografie w stylu Street Photo, chwytające unikalne chwile i ulotne momenty zatrzymane bystrym okiem fotografa; nie reżyserowane, operujące skojarzeniem, zestawieniem, kontrastem i anegdotą, uniwersalne i zaskakujące, a jednocześnie zrozumiałe dla każdego, bez opisów i komentarza.

Gdzie znaleźć inspirację? „Wybitne oko” zobaczycie w humanistycznej fotografii Henri Cartier-Bressona i jego teorii decydującego momentu, albo u Bogdana Dziworskiego na aktualnej wystawie w Leica Gallery – Podchody i inne gry miłosne.

Nagrodą w konkursie jest profesjonalna wystawa fotograficzna z wernisażem, a także kolekcjonerska, sygnowana odbitka fotografii Bogdana Dziworskiego, ze specjalnej, limitowanej serii przygotowanej dla zwycięzców konkursu 1. Leica Street Photo – Moment jest jeden.

Zdjęcia dodawać można poprzez serwis www.leica-camera.pl w terminie od 21 czerwca do 22 lipca 2011 r. i oglądać, oceniać, oraz komentować na portalu społecznościowym Facebook. Spośród wszystkich nadesłanych prac Jury wyłoni do 28 zwycięskich fotografii, które prezentowane będą ponad miesiąc w Leica Gallery.
Skład jury to zacna kapituła fotografów, którzy dotychczas wystawiali swe prace w Leica Gallery, między innymi Tomasz Tomaszewski i Wojtek Wieteska.

Więcej informacji i regulamin konkursu na:
http://leica-camera.pl/aktualnosci/wyda ... est-jeden/

http://www.facebook.com/LeicaCameraPolandCzas trwania konkursu: 21 czerwca - 22 lipca 2011 r.
Wernisaż: 4 sierpnia 2011 r., godz. 19:00
Wystawa: 5 sierpnia – 5 września 2011 r.

Leica Gallery Warszawa
Centrum Handlowe BlueCity
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 179, poziom +1

Fot. Bogdan Dziworski
Awatar użytkownika
MarekWaskiel
Administrator
 
Posty: 899
Obrazki: 11
Rejestracja: 05 Wrz 2010, 01:40
Miejscowość: Białystok/Warszawa

Wróć do Łyk kultury

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron