Strona 1 z 2

Wystawa po plenerze w Kapadocji

: 25 kwie 2009, 23:04
autor: MarekWaskiel
Witam i przypominam:

WItam

Wstępnie wernisaż ustalony jest na 25 czerwca (o ile Agnieszka nie
zgłosi poprawki)
Każda z osób pragnących uczestniczyć w wystawie powinna do 21 maja
przygotować do 8 zdjęć odbitki, z których na wystawę zostanie
wybranych do 5 sztuk. Około 21 maja robimy spotkanie i wybieramy fotki
na wystawę.

Sprawy kosztów itp. określi wkrótce komitet organizacyjny w składzie:
Arek
Irek
Wojtek

Pozdrawiam
Marek

: 26 kwie 2009, 09:04
autor: Agia
Potwierdzam termin - 25 czerwca 2009

: 30 kwie 2009, 08:04
autor: MarekWaskiel
Wybór zdjęć na wystawę na spotkaniu 21 maja informacja o spotkaniu jest powyżej.

: 29 maja 2009, 01:05
autor: aru
Moi Drodzy,

Po dzisiejszym spotkaniu klubu podtrzymana została idea zakupu wspólnych antyram klubowych. Przypominam, że antyramy będą służyć podczas kolejnych wystaw, czy to plenerowych czy to dorocznych. Koszt antyram wynosi ok. 70 zł. Irek wynegocjował rabat i przesyłkę gratis. Plan jest taki, że potrzebujemy 7700 zł (110 x 70) dzieląc to przez 250 zł składki wpłaty musi dokonać 31 osób. Podczas spotkania w zeszłym tygodniu za tą opcją zagłosowało i zadeklarowało wpłatę 20 osób, więc wierzę, że zbierzemy potrzebną kwotę. Wiem, że czasy są trudne i nikt z nas nie planował tego wydatku, ale myślę, że większości z nas uda się tę kwotę wysupłać. Jeżeli ktoś nie może się teraz dołożyć, zrobi to jak będzie mógł. Chciałbym jednak zmobilizować tych, którzy mogą, żeby dokonali wpłaty jak najszybciej. Powody są następujące:

1. Jest to jednorazowy wydatek, a ramy będą nam służyć wielokrotnie.
2. Za ten jednorazowy zakup mamy rabat i transport gratis.
3. Jeżeli nie uda nam się teraz zebrać wystarczającej sumy na 110 sztuk, to później te osoby, które będą chciały wziąć udział w wystawach a nie składały się teraz, będą musiały kupić je na własną rękę. Nie mamy gwarancji, że będą identyczne, nie będzie rabatu, i trzeba będzie zapłacić nawet kilkaset zł za transport.

Wszystkich, którzy czują się związani z klubem i chcą pokazywać swoje prace na wystawach klubowych proszę o wpłatę do czwartku w przyszłym tygodniu, tj. do 4 czerwca na konto podane w e-mailu. Jeżeli ktoś nie otrzymał informacji drogą e-mailową bo np. nie miałem adresu to proszę o kontakt na priv - dopisze do listy dystrybucyjnej i prześlę szczegóły. Dziękuję serdecznie tym, którzy już dokonali wpłaty. W przyszły piątek będziemy wiedzieli na czym stoimy, jaką kwotą i od ilu osób dysponujemy.

We can do it! Zatem: Załoga do wozu!
_________________
no to pstryk!

hmmm...

: 02 cze 2009, 13:06
autor: mwierzbi
...wydaje mi się nieśmiało , że kupujemy ramy.
Nie antyramy.

za wiki:
"Antyrama (łac. anti – przeciw, odwrotny) rodzaj oprawy służący do umieszczania w niej płaskich obrazków, zdjęć, itp. Można powiedzieć, że antyrama jest tym, co pozostanie po usunięciu ramy z obrazu, stąd przedrostek. Antyrama usztywnia dzieło, chroni je przed zniszczeniem i nadaje schludny, estetyczny wygląd. Umożliwa również zawieszenie na ścianie.

Oprawa składa się z szyby z przezroczystego tworzywa lub szkła, oraz płyty pilśniowej lub wiórowej. Między szybę a płytę wkłada się obrazek. Obie części łączy się za pomocą metalowych spinek."[/u]

: 03 cze 2009, 00:06
autor: aru
Doceniam czujność, żeby nie wdawać się w spory semantyczne, oto co kupujemy:

MONTAX Standard, rama aluminiowa,
szer. profilu 9 mm, wys. profilu 22 mm,
kolor srebrny mat, bez szkła, plecy z MDF,
format obrazu 50 x 70 cm
_________________
no to pstryk!

: 04 cze 2009, 09:06
autor: MarekWaskiel
Zdjęcia na wystawę są już w Labie, wkrótce będą u Irka (sądzę że na początku następnego tygodnia). Łącznie mamy 66 zdjęć.

: 22 cze 2009, 12:06
autor: MarekWaskiel
Wybór 66 zdjęć – 11 autorów z siedmiodniowej eskapady po Kapadocji będzie można zobaczyć podczas wystawy prezentowanej w Warszawskim Centrum EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14.

Wernisaż wystawy odbędzie się 25 czerwca 2009 r. /czwartek/ o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 25 lipca. Patronat nad wystawą objął miesięcznik „Poznaj Świat”.

W kwietniu 2009 r. dwanaścioro członków Fotograficznego Klubu Absolwentów uczestniczyło w plenerowej wyprawie po Kapadocji – jednej z najbardziej fotogenicznych krain Turcji.

W czasie samodzielnie przygotowanej podróży odwiedzali miejsca znane na całym świecie np. Goreme, Zelwe czy Ihlara oraz maleńkie wioski z ich szkołami, meczetami i wiejskimi cafeteriami. Powstały bardzo różnorodne i ciekawe fotografie.

Fotograficzny Klub Absolwentów to grupa osób, które ukończyła warsztaty i kursy fotografii prowadzone przez fotografa-podróżnika Marka Waśkiela. Grupa – jak się fachowo mówi – jest nieformalna, co oznacza, że nie ma statutu, prezesa, zarządu, ani żadnych ważnych komisji. Działa już prawie dwa lata - spontanicznie i społecznie. Liczy około 30 osób – przedstawicieli bardzo różnych zawodów.

Oprócz fotografii członków Klubu łączy także zamiłowanie do podróżowania. Pociąga ich poznawanie nowych kultur, ludzi i miejsc. Wyjeżdżają zatem razem na krajowe i zagraniczne plenery.

Klub ma swoje internetowe forum dyskusyjne. Tam zawsze można znaleźć informacje o terminach najbliższych spotkań, warsztatów i plenerów. Coraz bogatszy jest też dział dotyczący samej fotografii – jej historii, nowych technik, praktycznych porad.

: 26 cze 2009, 03:06
autor: MarekWaskiel
Moim zdaniem wystawa prezentuje się bardzo ciekawie i okazale. Jednak widać na niej zdjęcia!
Jeszcze raz dzięki za wysiłek organizacyjny Irka, Wojtka Arka i Roberta! Bardzo dobra robota! Dzięki też tym którzy włączyli się do przygotowań oraz Agnieszce za możliwość pokazywania naszych prac w trak atrakcyjnym miejscu i poświęcony czas przy wieszaniu zdjęć itp.!!!

Odpowiedni wygląd to m.in. zasługa ram! Irku bardzo dziękuję ich wyszukiwanie oraz zakup (te ciągłe negocjacje cenowe)! Bardzo też dziękuję 27 osobom, które pomimo wątpliwości oraz tego, że w znacznej liczbie na tej wystawie nie było ich zdjęć wpłaciły pieniążki na ich zakup (pokazuje się teraz przecież tylko 11).
Tak na marginesie:
Moi Drodzy wystaw nigdy nie za wiele! Warunki są w zasadzie dwa : Aby się wystawić - 1. trzeba mieć odpowiednia ilośc fajnych zdjęć oraz 2. czas na przygotowanie takiej wystawy - i to jest odpowiedź kiedy będzie kolejna wystawa. Najzwyczajniej w świecie każdy z nas ma szansę na to by ją zrobić – i warto zdać sobie z tego sprawę i nie bać się tego zrobić. Można np. skrzyknąć koleżanki i kolegów z Klubu i coś razem przygotowywać (nie koniecznie czekając na kolejny wyjazd na Ukrainę). Można też pomyśleć o wystawie indywidualnej – nie koniecznie musi ona liczyć 104 zdjęcia. Zdjęcia + czas (ehhh i odrobina kasy np. na odbitki...) Ramy już są!!!

A jak się okazało nawet pomimo nawałnic i burz mamy grono stałych wielbicieli, którzy nie opuszczą żadnego z naszych wernisaży. Oby ich stale nam przybywało.

: 01 lip 2009, 23:07
autor: MarekWaskiel